Do tej pory butelki plastikowe były zarezerwowane dla produktów Cappy oferowanych w opakowaniach o mniejszej pojemności. Jednak, 
ze względu na walory użytkowe tych opakowań marka zdecydowała się wprowadzić je również dla pojemności 1L.

WIDEO

player placeholder

Istotnym aspektem tej zmiany są również względy ekologiczne. Materiał wykorzystany w nowych opakowaniach Cappy podlega w 100% recyklingowi. Takie rozwiązanie ułatwia segregację odpadów, 
a następnie ich sortowanie oraz ponowne przetwarzanie. – W naszej firmie opakowania nie są traktowane jak odpady, ale jako cenny surowiec 
do ponownego wykorzystania. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, dążymy 
do stworzenia obiegu zamkniętego opakowań, w którym zużyte opakowania są przetwarzane na nowe. Obecnie materiał PET odzyskany w procesie recyklingu stosowany jest przez nas 
w produkcji dwóch rodzajów butelek, stanowiąc od 20 do 25% materiału tych opakowań. 
– powiedziała Beata Ptaszyńska-Jedynak, kierownik ds. komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services.

Ważnym elementem działań podejmowanych przez firmy z systemu Coca-Cola jest promocja i edukacja na temat recyklingu. Przykładem tego typu akcji jest program „nie zatrzymuj. przetwarzaj” z sukcesem realizowany od czterech lat podczas Coke Live Music Festival odbywającego sie w Krakowie. Jego celem jest edukacja i zachęcanie uczestników festiwalu do segregacji odpadów oraz recyklingu.

Zobacz także:

– W segmencie opakowań soków, nektarów i napojów owocowych obserwuje się ostatnio tendencje zwiększania udziału opakowań PET. Producenci coraz chętniej zastępują nimi dotychczasowe butelki szklane oraz opakowania kartonowe. Tendencja ta wynika z upodobań konsumentów, którzy oczekują produktów w wygodnych i lekkich opakowaniach. Poza tym, poddając butelki PET procesowi recyklingu, dajemy im drugie „życie”, wykorzystując je do produkcji nowych opakowań oraz nowych przedmiotów, przykładowo z 5 zużytych butelek PET można wyprodukować t-shirt lub bluzę z polaru, 
z 10 butelek buty sportowe, a z 35 poliestrowy dywan. – podkreśliła prof. nzw. dr hab. inż. Hanna Żakowska, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Opakowań w Warszawie.

Zmianie opakowań towarzyszy kampania pod hasłem „Teraz widzisz, co dobre!”, która 
w zabawny i lekki sposób prezentuje główną zaletę nowego opakowania – to, że jest ono przeźroczyste, dzięki czemu widać konsystencję oraz ilość soku lub napoju jaka jeszcze pozostała do wypicia. Głównym elementem kampanii marketingowej jest 10-sekundowy spot w animacji 3D, którego premiera odbyła się 9 października.
Spot został przygotowany przez agencję K2 Internet, media zaplanował Dom Mediowy Starcom, a wsparciem PR zajęła się agencja Edelman Polska.

Produkty Cappy w nowych opakowaniach są już dostępne w sprzedaży.