Tę dekoracyjną roślinę posiejesz jeszcze w lipcu. Pokryje się toną różowych kwiatów aż do października
Jej piękne kwiaty ozdobią twój ogród aż do nadejścia przymrozków. Ślazówka letnia to dekoracyjna roślina, która szybko stanie się królową każdej rabaty. Sprawdź, jak o nią zadbać.

Lipiec zachwyca w ogrodzie feerią barw, ale to wciąż dobry czas, by wzbogacić rabaty o rośliny ozdobne, które będą zachwycać aż do późnej jesieni. Ślazówka letnia to roślina o niezwykłej urodzie, która szybko stanie się królową ogrodu.
Jak wygląda ślazówka letnia?
Ślazówka letnia należy do rodziny ślazowatych i wykazuje wiele podobieństw do innych, bardziej popularnych przedstawicieli tej grupy, takich jak malwa czy hibiskus znany także jako ketia. Tak samo jak te gatunki, ślazówka słynie z okazałych kwiatów podobnych do innych reprezentantów ślazowatych. Duże kwiatostany kształtem przypominają lejek i występują w różnych odcieniach bieli i różu.
Atutem ślazówki jest długi okres kwitnienia, który trwa od końca czerwca aż do października. Przy odpowiedniej pielęgnacji ta roślina będzie zdobić ogród nawet do pierwszych przymrozków. W zależności od odmiany ślazówka może być rośliną jednoroczną (np. ślazówka letnia), jak i byliną (np. ślazówka Clementa).
Ślazówka tworzy kwieciste krzaczki, które urastają nawet do ponad 1 metra wysokości. Z tego powodu najlepiej prezentuje się na rabatach w towarzystwie innych wysokich kwiatów, a także wzdłuż szpalerów i ogrodzeń. Znajduje też zastosowanie jako kwiat cięty do bukietów.
Uprawa i zastosowanie ślazówki letniej
Ślazówka letnia nie sprawia trudności w uprawie. Preferuje lekką glebę i przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne podłoże. Stanowisko dla tej rośliny powinno być dobrze nasłonecznione.
Jeśli chodzi o pielęgnację, ślazówka letnia powinna być regularnie podlewana, szczególnie często w czasie upałów oraz w okresie suszy. Warto także stosować nawozy, które pobudzą i przedłużą kwitnienie rośliny.

Te kwiaty posiejesz jeszcze w lipcu
W lipcu większość kwiatów i krzewów ozdobnych jest już w pełnym rozkwicie, ale to wciąż dobry czas na posianie nowych roślin, które mają szansę udekorować ogród jeszcze w tym samym sezonie. Przykład? W tym miesiącu wciąż możliwy jest letni wysiew nemezji, która zdobi rabaty różnokolorowymi kwiatostanami. Ciekawą odmianą tej rośliny jest nemezja duńska o biało-czerwonych kwiatach.ogrodo
Do wysiania w lipcu nadaje się również portulaka, która ma walory zarówno estetyczne, jak i użytkowe. Zdobi ogród, obsypując się żółtymi kwiatami, ale jest także rośliną jadalną.
Czytaj także:
- Ta ozdobna bylina zapełni zacienione miejsca w ogrodzie. Latem udekoruje go pierzastymi kwiatuszkami
- Ta dekoracyjna roślina wygląda luksusowo i długo kwitnie. Posiej ją w lipcu, a szybko stanie się królową w ogrodzie
- Tej bylinie nie straszna jest ani susza, ani upały. Wszystko przetrzyma i pięknie zakwitnie, nawet bez pielęgnacji